wwwspolecenstvi3.jpg

25.5.2013    Setkání Svobodných Lidí

Jelikož lidí, kteří chtěj spolupracovat na vývoji nové společnosti, obnově jejích hodnot a poznávání sebe samých máme kolem sebe pořád víc, je nejvyšší čas udělat setkání všech těchto svobodných lidí a propojit sílu.

Kdy? 25.5.2013 cca 20:00

Kde? Čajovna Symbióza, Jankovcova 44, Praha 7 (zastávka tramvaje 14, 17, 24 Veletržní) mapa

Co? informační setkání Společenství svobodné spolupráce ohledně členství ve sdružení, dikuze

Těší se na Vás Marek, Žaneta, Kryštof a Mária

25.5.2013  Jarní probouzení tvořivého skřítka

Sám název vysvětluje, že se jedná o kreativní „harašení" po zimním spánku. Jaro sebou přináší hodně inspirace. Každý nový zelený lístek, sněženka, pampeliška nás inspirují k tvorbě. Proto bych byla ráda, kdyby probuzení lidé přinesli do zahrady tvorby své semínka nápadů a přivedli i ty neprobuzené. Tvořit umí každý, jen musí chtít a věřit v sebe.  

Kde? pražský park Stromovka (zanedlouho poskytnu mapu)

Kdy? 25.5.2013, začátek cca 14:00, konec cca 19:00 

Vstup: 50,-Kč na řemeslné dílny, jinak vstup dobrovolný

Program pro děti:

bude tvořen cyklem tvořivých aktivit v přírodním duchu, které budou odměněné drobností

- malování křídami, pastelkami, vodovými barvami, fixami na textil a jinými technikami

-řemeslné dílničky, výroba recyklovaných triček, náramků a náhrdelníku, vyšívání mandal

-tajuplná cesta za poznáním dle mapy (šaman, hudební nástroje, znalost bylin aj.)

Program pro dospělé:

Novou jarní kolekci značky Pink_Smoke představí mladá módní návrhářka Zuzanka Bosáková. O recyklaci a technikách, se kterými pracuje, nám řekne ve volné diskuzi. Výrobky budou k prohlédnutí i vyzkoušení.  Její tvorba je kreativní, barevná a hluboce myšlenková, takže každý si přijde na své.  Na místě bude k dispozici pár secondhandových triček vhodných na následnou recyklaci. Kdo si bude chtít pomalovat svůj vlastní kousek oblečení, které potřebuje změnu, nechť si ho vezme s sebou. 

Kousek ze své tvorby svobodného umění pod názvem „Zrcadlení vesmíru" představí Mária Melicheríková.  Obrazy jsou malované spreji. V krátké diskuzi vám ráda zodpoví jakékoliv otázky.

Nejen páni budou moci vyzkoušet svou citlivost na prvních prototypech vědomé technologie od Kryštofa Kouckého, který nám kromě jiného poví něco o zdravé výživě a základních principech fungování trávícího systému.

Senioři se díky svým životním zkušenostem můžou zapojit do kterékoliv aktivity a také naučit i něco nás.

Diskuze a informační stánek Společenství Svobodné Spolupráce.

Těšíme se na Vaši účast!


V případě že bude v pátek i sobotu pršet bude akce pravděpodobně odložena. Jelikož bude příroda úplně promočená, nemohli by jsme se všetkým aktivitám věnovat naplno, což by byla škoda. Termín odložení bude oznámen co nejdřív. 

Děkuji za pochopení.

                                                  

S Láskou za sdružení vaše Wčelka

7.5.2013 Svobodné setkávání

Namasté přátelé, 
chtěla bych Vás pozvat ke společným radovankám , oslavám našeho krásného rozmanitého života a společnému sdílení.

 Mým záměrem je spojovat bytosti různého vyznání, životních postojů, kultur, věkových kategoriíí, společenských vrstev .. Každý z nás je něčím jedinečný a osobitý. Proto jsem názoru, že se každý od každého máme co učit. 

Můj návrh je, že bychom se scházeli každý týden v úterý po 3 hodině odpolední, společně zpívali, hráli, tančili, vařili a předávali si naše umy.

Každý z Vás by si připravil to, co ho baví a předával na srazech dále. Pokud se zaobíráte nějakou problematikou, budeme jedině rádi, když nás zasvětíte.
Mě zajímá ekologie a léčba přírodními produkty, tak bych Vás ráda zasvětila do této tématiky. Také ráda zpívám indiálnské písničky a na minulém srazu jsem nějaké připravila. Také ráda tančím s ohněm a proto bych ráda nějaký sraz uděla workshop na výrobu pioí, navíc současně probíhají srazy Pražských žonglérů, kterých je možno se zúčastnit. 

Na úterý 7.5 jsme se domluvili, že budeme vyrábět chřestidla z kokosů, proto bych vás poprosila, aby si každý z Vás vzal s sebou svůj kokos. Dále jsme se domluvili na společném vaření, proto Vás prosím, aby každý, kdo se chce zapojit, přinesl ingredience ke studené kuchyni ( časem zajistíme snad i gril ) a bude společně kuchtit. K ingrediencím prosím přineste i napsaný recept, aby jste o svůj kuchařských um mohli obohatit ostatní.
Co se týče tématiky dalšího srazu, tak zatím ještě nění určena, proto prosím přineste texty písní, které Vám jsou blízké, můžete nám je předat i s pohybovým ztvárněním ...
V Praze je opravdu mnoho různých a šikovných bytostí...
V tom si myslím, že je to nádherné a velké kouzlo. Každý z nás vyniká něčím jiným, proto se prosím nebojte to předat ostatním ..
Díky tomu, že jsem zvala i pár babiček si myslím, že bude k nasdílení proavdu mnoho moudrosti :) tak se nebojte vzít rodinu a přátelé :)
- Můžete nám předat i vlatní tvorbu či kulturu, rádi se přiučíme. 
- Pokud spolupracujete s nějakou organizací, klidně přizvěte i jejich členy.. 
- Ráda bych mezi nás pozvala i ty, kteří mají nějaký handicap a sami se ven nedostanou, takže příští sraz přinesu informace a ještě než se tam sejdeme by pár z nás mohlo vyzvednout kamaráda, který se tam nemůže dopravit sám .. 
- V přůběhu akce budou pro děti připraveny různe hry a výroba zajímavostí 

Kde? v Pražské Stromovce střídajíc se s Parukářkou
Stromovka: 7.5 , 21.5 , 4.6
Parukářka:14.5 , 28.5, 11.6

Ve Stromovce se sejdeme na Louce za plenetáriem.
Když se vydáme směrem k Restauraci Vozovna a za zády budeme mít planetárium, 
napravo je louka, kde budeme skákat a hrát, tak nás tam i po zvuku :-)

V případě nepříznivého počasí se sraz uskuteční ve vnitřích prostorách. Jelikož nás počasí překvapuje každý den, tak se prostor řeší na poslední chvíly, proto pro přesné informace kontaktuje Sabinu 724 861 869 a za pochopení Děkuji!

Také bych Vás ráda přizvala ke srazům Triba Fuega, které se konají každou druhou středu 
.. http://tribofuego.org/

Slunce v Duši :-)
Sabina Dolejšová

        Mediálním partnerem Společenství svobodné Spolupráce je:
logo-textmalinke.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one